877/618
Pierre Wemaëre (f. Comines 1913, d. Versailles 2010)
“Ballet diplomatique”. Sign. P. Wemaëre 07; sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie på lærred. 46×61.
Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg.
Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018
Vurdering
Hammerslag