1921/776
Knud Nielsen (f. Fredensborg 1916, d. Vindelev 2008)
Figurkompositon. Sign. Knud N. 77. Mixed media på papir. Bladstørrelse 59×42. Uindrammet.
Monteret i passepartout. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 21. maj 2019
Vurdering
Hammerslag