2450/1268
Et par rubinørestikker af 8 kt. guld hver prydet med talrige facetslebne rubiner, nyere monteringer af 18 kt. guld. Vægt ca. 9 g. L. 6,1 cm. 19.-20. årh. (2)
Proveniens: Stammer fra dansk privatsamling.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nyere monteringer.
Vurdering
289740 | ||
1118966 |