2425/282
E. V. Bøgh (f. Odense 1877, d. Esbønderup 1938)
Forårsdag med blomstrende bede ved en villa. Sign. E.V. Bøgh 1931. Olie på lærred. 25×34.
Mindre krakeleringer. Mindre krakeleringer.
Vurdering
Hammerslag