2115/16
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Oprørt hav ved Jammerbugten. Sign. Carl Locher, Jammerbugten. Olie på lærred. 89,5×132.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag