2035/9033
Vægprydelse af udskåret og forgyldt træ i form af en ørn med udbredtev inger, stående på en ibskal. 19/20. årh. H. 66 cm. B. 84 cm.
Aldersrelaterede spor, flere mindre afskalninger. 24/8: Den ene vinge repareret. Afslag.
Avening Court, del 1, 24. august 2020
Vurdering
Hammerslag
26 bud