1438/​186

Barok lysekrone af messing, drejet stamme med seks aftagelige lysarme, ophængsarm af smedet bemalet jern medfølger. 17. årh. H. 105. Diam. 41.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier og møbler, 15. september 2014

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

5.000 DKK