2043/​691

Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)

Gul komposition. Sign. EJ 81. Prøvetryk. Litografi i farver. Bladstørrelse 90×63.

Undersøgt i ramme. Lidt folder langs kanten.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

11 bud

(Autobud) 1.500 kr.
1.450 kr.
1.400 kr.
(Autobud) 1.350 kr.
1.300 kr.
1.250 kr.
1.200 kr.
1.150 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.