2008/​10 Ole Ring: “Hestehave ved Præstø”. Sign. Ole Ring. Olie på lærred. 44×63,5.

Be­skriv­el­se

“Hestehave ved Præstø”. Sign. Ole Ring. Olie på lærred. 44×63,5.

Krakeleringer. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Kunstner

Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972)

Vur­dering

5.000 kr.

Hammerslag

8.500 kr.

11 bud

8.500 kr.
(Autobud) 8.000 kr.
8.000 kr.
(Autobud) 7.500 kr.
7.000 kr.
(Autobud) 6.500 kr.
6.000 kr.
5.500 kr.
(Autobud) 5.000 kr.
4.800 kr.
3.000 kr.