Peder Nielsen Foss (f. Dragør 1821, d. sst. 1882)
Kystparti med kæntrende skibe. Sign. P. F. 1876. Olie på lærred. 51×74,5.
Én reparation/lap på bagsiden. Krakeleringer. Mindre trykmærke fra blændramme. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
10 bud