1618/1623
Rundt Sèvres serveringsfad af porcelæn på lav fod, dekoreret i farver og guld med bladværk og søjler. Sign. JH og S for 1771. H. 4. Diam. 23.
Let slitage på guld.
Varia, 5. maj 2016
Vurdering
Hammerslag