2414/28
August Tørsleff (f. Flensborg 1884, d. Ved Kandestederne 1968)
Parti med to stenhuggere. Sign. Aug. Tørsleff 1907. Olie på lærred. 60×82.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag