Harald Foss (f. Fredericia 1843, d. Frederiksberg 1922)
Parti fra Rye Nørreskov. Sign. H. Foss 1888. Olie på lærred. 37×59.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
164145 |