2118/987
Vilhelm Wohlert (f. 1920, d. 2007)
Standerlampe af teak med justérbar arm, monteret på fod af sortlakeret metal, med plisseret skærm. Model 325. Udført hos Le Klint. H. 150.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Fod med mindre bule. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
38 bud