2440/1132
A. Michelsen (, København, 20. årh.s begyndelse)
Marguerit smykkesæt af forgyldt sterlingsølv bestående af broche og et par øreclips hver prydet med grøn emalje. Broche diam. 5 cm. Øreclips diam. 25 mm. (3)
Æsker medfølger.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Vurdering
999664 |