872/194
Fransk Louis XV kommode med marquetteri af nøddetræ og frugt træ, svungen profileret plade af marmor, front med to små og to store skuffer, beslag og greb af forgyldt bronze. 18. årh.s midte. H. 88. B. 129. D. 64.
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag