2443/116
Nyklassicistisk spejl i ramme af delvist forgyldt mahogni, todelt spejlfelt, udskåret med perlestaf, øvre del med bemalet dekoration. Cirka 1800. H. 134. B. 43.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Misfarvet spejlfelt. Mindre kantafslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag