1822/1572
Napoleon III cigarskrin af mahogni med beslag af messing, front med skuffe. 19. årh.s anden halvdel. H. 23. L. 32. B. 22.
Finerskader. Ridser og mærker. Skuffe går stramt. Låget har slået sig. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 31. maj 2018
Vurdering
Hammerslag