2148/46
Ubekendt maler, 19. årh.
Portræt af en piberygende herre. Usigneret. Olie på lærred. 37×30,5.
Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag