2110/​330

Et sæt på tolv mokkaskeer af forgyldt sterlingsølv prydet med blå emalje. Egon Lauridsen, 20. årh.s midte. L. 9,6. Vægt ca. 115 g. (12)

Mindre brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

950 DKK

950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK