2110/330
Et sæt på tolv mokkaskeer af forgyldt sterlingsølv prydet med blå emalje. Egon Lauridsen, 20. årh.s midte. L. 9,6. Vægt ca. 115 g. (12)
Mindre brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag