2441/​9060

Fransk empire bouillotte lampe af forgyldt bronze, konisk stamme med tre lysarme støbte med bevingede karyatider, topprydelse i form af en viktorie. Højdejusterbar skærm af bemalt metal med forgyldt staffering i form af ranker af vinløv. 19. årh. H. 85 cm.

Aldersrelaterede spor. En skærmbøjle med rep.

I Lyngby
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

242732 4.200 DKK
1092330 4.000 DKK