12108/193
Bent Karl Jacobsen (f. København 1934, d. sst. 2004)
“Frø” og “Ting og sager”. To kompositioner. Begge sign. Bent Karl Jacobsen 93, hhv. nr. 35/100 & 37/100. Litografier i farver. Bladmål 45×30. (2)
Farvefriske og ubrugte eksemplarer. Intet at bemærke.
Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021
Vurdering
Hammerslag