2140/46
Anthonore Christensen (f. København 1849, d. Usserød 1926)
Lyserøde roser. Sign. monogram 1878. Olie på lærred. 22×29.
Talrige krakeleringer. Minimale afskalninger øverst i billedet. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud