1805/579
Niels Helledie (f. Sopmos Torslev Sogn 1927, d. Skagen 2022)
“Horehus”. Usigneret. Væghængt relief af bemalet træ og stentøj. H. 34,5. B. 31. D. 7.
Proveniens: Galleri Ægidius, Randers.
Træ med enkelte afslag.
Moderne kunst og design, 30. januar 2018
Vurdering
Hammerslag