Foto endnu ikke klar
1514/​9009

Strudsefamilie af fajance med bonbonniere i form af strudseæg, dekoreret i farver og med trykt. 20. årh. H. 11,5–17 cm. L. 17–28 cm. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Krakeleret, en hårrevne i ægget, med mindre afslag.

Interior, 2. april 2015

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

340 DKK

(Autobud) 340 DKK
320 DKK
(Autobud) 270 DKK
260 DKK
250 DKK