12044/​100

“Saksisk Blomst” terrin af porcelæn, dekoreret med brogede blomster i farver og guld. Kgl. P. 19. årh. H. 18. Diam. 22.

Mindre brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 29. oktober 2020

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 950 DKK
900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK