12044/100
“Saksisk Blomst” terrin af porcelæn, dekoreret med brogede blomster i farver og guld. Kgl. P. 19. årh. H. 18. Diam. 22.
Mindre brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 29. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag