1425/1139
Rubin- og smaragdhalskæde af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med talrige facetslebne rubiner, smaragder og sorte safirer. L. ca. 44 cm. Ca. 2008.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 18. juni 2014
Vurdering
Hammerslag