12131/10
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Firsidet bordlampe af mørkeblåt glas med overfang af klart glas. Sign. Orrefors RD 1406. H. inkl. fatning 33.
Enkelte ridser og mærker. Fatning med afslag langs kanten.
Kunst, antikviteter & design, 5. august 2021
Vurdering
Hammerslag