12131/​10

Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)

Firsidet bordlampe af mørkeblåt glas med overfang af klart glas. Sign. Orrefors RD 1406. H. inkl. fatning 33.

Enkelte ridser og mærker. Fatning med afslag langs kanten.

Kunst, antikviteter & design, 5. august 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK
950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK