869/748
Russisk prismekrone af forgyldt messing og bronze med seks svungne lysarme, stamme af slebet glas, behængt med prismer i kæder. Antageligt Moskva, 18. årh.s slutning. H. 120 Diam. 70.
Russisk, møbler og varia, 2. december 2016
Vurdering
Hammerslag