1947/308
Samling grønlandske fangstredskaber af træ, ben og tand, heriblandt harpuner. 20. årh. L. 81–245 cm. (7)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Visse lande uden for EU (tredie lande) forbyder import af effekter som indeholder materialer fra truede arter. Dette katalognummer kan være omfattet af en sådan bestemmelse, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag