1931/17
Giovanni Domenico Valentino (f. Rom ca. 1630, d. Imola ca. 1708)
Interiør fra et køkken med kobbertøj, grønt og fjerkræ. Usigneret. Olie på lærred. 50×63.
Krakeleringer. Retoucheringer. Doubleret.
Ældre malerier og møbler, 29. juli 2019
Vurdering
Hammerslag