1346/160
Cæsar Kunwald (f. Graz, Østrig 1870, d. København 1946)
Parti fra La Camargue. Sign. C.K. 07. Olie på lærred. 73,5×93. U.r.
Behov for rensning. Enkelte krakeleringer. Større afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 11. november 2013
Vurdering
Hammerslag
16 bud