1805/43
Carl Carlsen (f. København 1855, d. sst. 1917)
Sommerlandskab med åløb. Sign. Carl Carlsen 1904. Olie på lærred. 84×111.
Én lap på bagsiden. Behov for rensning. Enkelte retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 29. januar 2018
Vurdering
Hammerslag