1949/8705
Russisk ikon forestillende Skt. Alexander Nevski og Skt. Olga under skyer med den velsignende Jesus Kristus. Olie på træ. 18.-19. årh. 31×26.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag