2232/43
Svend Hammershøi (f. Frederiksberg 1873, d. sst. 1948)
Udsigt fra Prinsens Palæ over Frederiksholms Kanal. Sign. S. H. Marts 1918. Olie på lærred. 65,5×52.
Reparation og retoucheringer. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. august 2022
Vurdering
Hammerslag
12 bud