1709/874
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Et par væglamper af glas med beslag af messing. Udført hos Lyfa og Orrefors. H. 28. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Beslag med mindre rester efter maling. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017
Vurdering
Hammerslag