2103/684
Ubekendt kunstner, 20. årh.
Kvindehoved. Usign. Terracotta. Monteret på sokkel af træ. H. 40 inkl. sokkel.
Nogle små ridser og revner i overfladen.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag