2139/982
Dansk møbeldesign
Rullebord af formbøjet bambus og rattan, med top og underliggende hylde af glas. 1950–60'erne. H. 56. L. 104. B. 44.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag