2139/​982

Dansk møbeldesign

Rullebord af formbøjet bambus og rattan, med top og underliggende hylde af glas. 1950–60'erne. H. 56. L. 104. B. 44.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 28. september 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag