2347/732
Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)
“Trinidad”. Sæt på 12 stole med ben af stål. Sæde og ryg af bøg. Sæde betrukket med sort alcantar. Model 3296. Formgivet 1993. Udført hos Fredericia Furniture. (12)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Betræk med pletter, smuds og trykmærker.
Moderne kunst og design, 21. november 2023
Vurdering
Hammerslag
16 bud