2438/​950

Dansk møbeldesign

Et sæt på fire stole af teak med massive kopstykker. Sæder betrukket med skai. 1960'erne. (4)

Brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 17. september 2024

Vur­dering

3.000–4.500 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK