2444/579
Stor, firsidet lampe af stentøj, dekoreret med blå glasur. Forsynet med skærm af plisseret, hvid akryl. Sign. Le Klint. H. ekskl. fatning 66.
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Markant reparation ved fatning med flere retouscheringer. Mindre reparation på fodrand. Skærm med smuds og buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
Hammerslag