2043/858
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
Et sæt på seks dækketallerkner af eg. Udført og mærket hos Kay Bojesen. Diam. 26,5. (6)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag