1831/1553
Charles X kaminur af forgyldt bronze med patineret skive, urhus med to unge kvindelige figurer. Frankrig, 19. årh.s midte. H. 47. B. 35. D. 13.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Optræksnøgle og Pendul medfølger.
Varia, 2. august 2018
Vurdering
Hammerslag
24 bud