2103/20
Senempire form hjørneskab af palisander, front med fire låger bag hvilke hylder, prydet med volutter og profilerede lister. 19. årh.s slutning. H. 218. B. 95. D. 56.
Nøgle medfølger. Ridser og mærker. Brugsslitage. Dele af pyntelister mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag