Samling barok stager af messingmalm, 17.-18. årh. bestående af tysk stage med drypskål på stamme H. 18,5 cm, tysk klokkestage H. 10,5 cm, tre antagelig engelske stager H. 8–13 cm, samt to Næstved stager H. 15,5 cm. 7)
Proveniens: Birgit og Bent Wolstrups Samling
Varia (udskudt), 28. september 2017
14 bud