1831/723
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Lampebord af palisander med underliggende hylde af flet og sarg med skjult skuffe i front. Model 35. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 50. L. 50. B. 35.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
22 bud