2124/280
Georges Frédéric Rötig (f. 1873, d. 1961)
Årvågent hjortevildt, der skuer ud over en slette. Sign. G. F. Rötig 02. Vandfarve og Gouache på papir. Lysmål 23×29.
Monteret i passepartout. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag