2436/128
Par franske Directoire armstole af mahogni, rigt udskåret med svaner og bladværk, sæder betrukket med hestehårsbetræk. 19. årh. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet betræk.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag