Rasmus Christiansen (f. Bjertrup v. Skanderborg 1863, d. København 1940)
“De høje Herskaber ventes” Sign. monogram 1901. Olie på lærred. 63×94.
En forsamling i den store sal i Odd Fellow Palæet, Bredgade 28 (oprindeligt Det Berckentinske Palæ/Schimmelmanns Palæ) året efter at palæet blev overtaget af ordnen.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
17 bud