2047/992
Ubkendt design
Et par stole af massiv fyrretræ. Sæde og ryg betrukket med lysegrøn vinyl. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Ene stol med løs ryg. Betræk med pletter, smuds og mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design, 17. november 2020
Vurdering
Hammerslag